30 kwietnia- dzień po międzynarodowym Dniu Tańca, Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli zorganizował ciekawą konferencję dla dyrektorów i nauczycieli dolnośląskich szkół pod nazwą "Czym zasłużył się POLONEZ aby aspirować do UNESCO".
Przedstawiciele Kaliny ( w tym Kaliny XXXV Reaktywacji) przedstawili m.in. historię poloneza, jego kroki, strój szlachecki a także zatańczyli nasz układ poloneza Karola Kurpińskiego. W dalszej części konferencji zaprezentowano też procedurę wpisu poloneza na Listę Niematerialnego Dziedzictwa Kultury UNESCO, przykłady poloneza w muzyce i sztuce polskiej a także rolę poloneza we współczesnej szkole.
   Planowane są dalsze przedsięwzięcia promujące poloneza, który stanowi wielką wartość i dziedzictwo kultury polskiej a nawet europejskiej.