W poniedziałek, 04.10.2021 roku "Kalina" wystąpiła na żywo po 1,5 rocznej przerwie.
Występ ten odbył się w ramach otwarcia Mistrzostw Europy IKF w Korfballu organizowanym we Wrocławiu na Hali Wielofunkcyjnej AWF
Wspólnymi siłami razem z Kalina XXXV Reaktywacja mieliśmy okazję zaprezentować nową Suitę Polonezów oraz Mazura, które zostały przygotowane w związku z akcją #polonezłączy oraz w ramach przygotowań do obchodów jubileuszu 75lecia AWF.
Ogromnie cieszymy się, że mogliśmy wrócić na scenę, a emocje towarzyszące koncertom przed publicznością wróciły ze zdwojoną siłą.

Korfball1

Jeśli tańczysz, śpiewasz, grasz lub chcesz się nauczyć- zapraszamy do nas !  Zaczynamy rekrutację do KALINY!
KALINA poziom1

30 kwietnia- dzień po międzynarodowym Dniu Tańca, Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli zorganizował ciekawą konferencję dla dyrektorów i nauczycieli dolnośląskich szkół pod nazwą "Czym zasłużył się POLONEZ aby aspirować do UNESCO".
Przedstawiciele Kaliny ( w tym Kaliny XXXV Reaktywacji) przedstawili m.in. historię poloneza, jego kroki, strój szlachecki a także zatańczyli nasz układ poloneza Karola Kurpińskiego. W dalszej części konferencji zaprezentowano też procedurę wpisu poloneza na Listę Niematerialnego Dziedzictwa Kultury UNESCO, przykłady poloneza w muzyce i sztuce polskiej a także rolę poloneza we współczesnej szkole.
   Planowane są dalsze przedsięwzięcia promujące poloneza, który stanowi wielką wartość i dziedzictwo kultury polskiej a nawet europejskiej.

Z okazji nadchodzących Świąt przesyłamy muzyczne życzenia świąteczne.
Słowa tej pieśni, nagranej przez ”Kalinę” w trybie “pandemicznym”-online
najlepiej oddają sens  Świąt Zmartwychwstania Pańskiego:
Per crucem et passionem tuam
Libera nos Domine....
( proszę kliknąć na kartkę aby odsłuchać )
zyczeniaWLKNOC2018

Już niedługo minie rok od początku pandemii a jej końca nie widać. Próby zespołu odbywają się głównie zdalnie- online
Pomimo wszystkich trudności obiektywnych Zespół Pieśni i Tańca AWF „Kalina” stara się kontynuować w miarę możliwości swoją działalność w „trybie pandemicznym”, nadal odbywają się na specjalnie stworzonej platformie „E-Próba” zajęcia wokalne online, połączone z przekazywaniem podstaw wiedzy o muzyce. Kontynuujemy również próby taneczne z elementami tańca klasycznego, oczywiście dostosowane w swym charakterze do małej ilości miejsca, jaką zazwyczaj uczestnicy mają w swoich mieszkaniach.
Udało się również w międzyczasie zrealizować sesję foto w zimowej scenerii Parku Szczytnickiego o co zwykle we Wrocławiu nie jest łatwo.
    Nowym pomysłem i inicjatywą jest również przygotowanie serii krótkich filmów instruktażowych „Jak ubierać i nosić strój ludowy...” Zapominamy często, że dla młodych ludzi, którzy przychodzą na studia i do zespołu w wieku 19-20 lat podstawowym strojem jest t- shirt i jeansy, więc ubranie stroju ludowego, składającego się często z kilkunastu kolorowych elementów stanowi nie lada wyzwanie. Dowiadują się przy okazji co to takiego „podgardle”, „kabatka” czy „korona” i w jakiej kolejności się je zakłada aby nie zniweczyć swoich starań i końcowego rezultatu….

IMG-20210120-WA0005      Lowicz 2

kalina-page-001