festiwal leronKalina jest grupą artystyczną Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, prezentującą  polskie tańce narodowe i regionalne w formie opracowanej artystycznie. Zespół prezentuje żywy i barwny program sceniczny trwający w zależności od potrzeb- od kilku minut do ponad  2 godzin.  

KALINANACORFU-GRECJA2014

Koncertujemy na scenach 4 kontynentów. Zespół Pieśni i Tańca AWF Wrocław Kalina jest zapraszany na festiwale międzynarodowe w wielu krajach, również pozaeuropejskich, gdzie reprezentuje naszą kulturę narodową i ludową. W ciągu ponad 30 lat swej działalności artystycznej zespół wystąpił między innymi na scenach Korei Południowej, Chin, Meksyku, Egiptu i większości krajów europejskich. 

 

KALINA17.06.2011 028

ZDOBYWAMY NAGRODY I WYRÓŻNIENIA:

1996 r.- wyróżnienie na festiwalu CIOFF w Nitrze (Słowacja)
2004 r.- II miejsce w konkursie Grand Prix Polskiej Sekcji CIOFF.
2008 r.- Nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
2011 r.- I miejsce w Międzykulturowym Przeglądzie Folklorystycznym w Dąbrowie Górniczej
2012 r.- I miejsce w Międzynarodowym Festiwalu Wyszehradzkim w Nyirbator (Węgry)
2013 r.- Nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
2014 r.- I miejsce w Międzykulturowym Przeglądzie Folklorystycznym w Dąbrowie Górniczej
2015 r.- Nagroda Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia i Opola

 

                       

76bb5c82f0522d55df28253a83cf8e39Zespół Pieśni i Tańca Kalina reprezentuje AWF Wrocław w swych licznych koncertach w kraju i za granicą. Zespół uczestniczy także w uroczystościach uczelnianych, jak n.p. Inauguracje Roku Akademickiego, Święto Uczelni oraz wrocławskiego środowiska akademickiego, jak na przykład Środowiskowa Inauguracja Roku Akademickiego czy Gaudeamus na wrocławskim Rynku.

                                                                                                                                                                                                                                                      

 

 

   

30 kwietnia- dzień po międzynarodowym Dniu Tańca, Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli zorganizował ciekawą konferencję dla dyrektorów i nauczycieli dolnośląskich szkół pod nazwą "Czym zasłużył się POLONEZ aby aspirować do UNESCO".
Przedstawiciele Kaliny ( w tym Kaliny XXXV Reaktywacji) przedstawili m.in. historię poloneza, jego kroki, strój szlachecki a także zatańczyli nasz układ poloneza Karola Kurpińskiego. W dalszej części konferencji zaprezentowano też procedurę wpisu poloneza na Listę Niematerialnego Dziedzictwa Kultury UNESCO, przykłady poloneza w muzyce i sztuce polskiej a także rolę poloneza we współczesnej szkole.
   Planowane są dalsze przedsięwzięcia promujące poloneza, który stanowi wielką wartość i dziedzictwo kultury polskiej a nawet europejskiej.

 

 

 

 

Aktualności

  • PIERWSZY WYSTĘP PO PANDEMII 2021-10-20 08:45:26

    W poniedziałek, 04.10.2021 roku "Kalina" wystąpiła na żywo po 1,5 rocznej przerwie.Występ ten odbył się w ramach otwarcia Mistrzostw Europy IKF w Korfballu organizowanym we Wrocławiu na Hali...

  • REKRUTACJA DO ZESPOŁU! 2021-09-16 13:33:58

    Jeśli tańczysz, śpiewasz, grasz lub chcesz się nauczyć- zapraszamy do nas !  Zaczynamy rekrutację do KALINY!   

  • POLONEZ W SZKOLE 2021-05-13 19:53:51

    30 kwietnia- dzień po międzynarodowym Dniu Tańca, Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli zorganizował ciekawą konferencję dla dyrektorów i nauczycieli dolnośląskich szkół pod nazwą "Czym...

ALMA MATER

images

zameczek 01

 Głównym mecenasem Zespołu Pieśni i Tańca KALINA jest  Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu-uczelnia, która po raz kolejny otrzymała tytuł Najlepsza Akademia Wychowania Fizycznego 2015. Siedzibą zespołu jest legendarny Zameczek, pięknie położony nad brzegami Odry.

Kontakt

"KALINA"
Zespół Pieśni i Tańca AWF Wrocław
Siedziba: "Zameczek" ul. Rzeźbiarska 4
51-629 Wrocław - Polska
Email: kalina@awf.wroc.pl
Telefon: 502-210-487, 71-347-3615