festiwal leronKalina jest grupą artystyczną Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, prezentującą  polskie tańce narodowe i regionalne w formie opracowanej artystycznie. Zespół prezentuje żywy i barwny program sceniczny trwający w zależności od potrzeb- od kilku minut do ponad  2 godzin.  

KALINANACORFU-GRECJA2014

Koncertujemy na scenach 4 kontynentów. Zespół Pieśni i Tańca AWF Wrocław Kalina jest zapraszany na festiwale międzynarodowe w wielu krajach, również pozaeuropejskich, gdzie reprezentuje naszą kulturę narodową i ludową. W ciągu ponad 30 lat swej działalności artystycznej zespół wystąpił między innymi na scenach Korei Południowej, Chin, Meksyku, Egiptu i większości krajów europejskich. 

 

KALINA17.06.2011 028

ZDOBYWAMY NAGRODY I WYRÓŻNIENIA:

1996 r.- wyróżnienie na festiwalu CIOFF w Nitrze (Słowacja)
2004 r.- II miejsce w konkursie Grand Prix Polskiej Sekcji CIOFF.
2008 r.- Nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
2011 r.- I miejsce w Międzykulturowym Przeglądzie Folklorystycznym w Dąbrowie Górniczej
2012 r.- I miejsce w Międzynarodowym Festiwalu Wyszehradzkim w Nyirbator (Węgry)
2013 r.- Nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
2014 r.- I miejsce w Międzykulturowym Przeglądzie Folklorystycznym w Dąbrowie Górniczej
2015 r.- Nagroda Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia i Opola

 

                       

76bb5c82f0522d55df28253a83cf8e39Zespół Pieśni i Tańca Kalina reprezentuje AWF Wrocław w swych licznych koncertach w kraju i za granicą. Zespół uczestniczy także w uroczystościach uczelnianych, jak n.p. Inauguracje Roku Akademickiego, Święto Uczelni oraz wrocławskiego środowiska akademickiego, jak na przykład Środowiskowa Inauguracja Roku Akademickiego czy Gaudeamus na wrocławskim Rynku.

                                                                                                                                                                                                                                                      

 

 

   

Już niedługo minie rok od początku pandemii a jej końca nie widać. Próby zespołu odbywają się głównie zdalnie- online 
Pomimo wszystkich trudności obiektywnych Zespół Pieśni i Tańca AWF „Kalina” stara się kontynuować w miarę możliwości swoją działalność w „trybie pandemicznym”, nadal odbywają się na specjalnie stworzonej platformie „E-Próba” zajęcia wokalne online, połączone z przekazywaniem podstaw wiedzy o muzyce. Kontynuujemy również próby taneczne z elementami tańca klasycznego, oczywiście dostosowane w swym charakterze do małej ilości miejsca, jaką zazwyczaj uczestnicy mają w swoich mieszkaniach.
Udało się również w międzyczasie zrealizować sesję foto w zimowej scenerii Parku Szczytnickiego o co zwykle we Wrocławiu nie jest łatwo.  
    Nowym pomysłem i inicjatywą jest również przygotowanie serii krótkich filmów instruktażowych „Jak ubierać i nosić strój ludowy...” Zapominamy często, że dla młodych ludzi, którzy przychodzą na studia i do zespołu w wieku 19-20 lat podstawowym strojem jest t- shirt i jeansy, więc ubranie stroju ludowego, składającego się często z kilkunastu kolorowych elementów stanowi nie lada wyzwanie. Dowiadują się przy okazji co to takiego „podgardle”, „kabatka” czy „korona” i w jakiej kolejności się je zakłada aby nie zniweczyć swoich starań i końcowego rezultatu…. 

 IMG-20210120-WA0005      Lowicz 2

Aktualności

  • PIERWSZY WYSTĘP PO PANDEMII 2021-10-20 08:45:26

    W poniedziałek, 04.10.2021 roku "Kalina" wystąpiła na żywo po 1,5 rocznej przerwie.Występ ten odbył się w ramach otwarcia Mistrzostw Europy IKF w Korfballu organizowanym we Wrocławiu na Hali...

  • REKRUTACJA DO ZESPOŁU! 2021-09-16 13:33:58

    Jeśli tańczysz, śpiewasz, grasz lub chcesz się nauczyć- zapraszamy do nas !  Zaczynamy rekrutację do KALINY!   

  • POLONEZ W SZKOLE 2021-05-13 19:53:51

    30 kwietnia- dzień po międzynarodowym Dniu Tańca, Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli zorganizował ciekawą konferencję dla dyrektorów i nauczycieli dolnośląskich szkół pod nazwą "Czym...

ALMA MATER

images

zameczek 01

 Głównym mecenasem Zespołu Pieśni i Tańca KALINA jest  Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu-uczelnia, która po raz kolejny otrzymała tytuł Najlepsza Akademia Wychowania Fizycznego 2015. Siedzibą zespołu jest legendarny Zameczek, pięknie położony nad brzegami Odry.

Kontakt

"KALINA"
Zespół Pieśni i Tańca AWF Wrocław
Siedziba: "Zameczek" ul. Rzeźbiarska 4
51-629 Wrocław - Polska
Email: kalina@awf.wroc.pl
Telefon: 502-210-487, 71-347-3615