WARNA2017
Pod koniec sierpnia zakończyła się artystyczna wyprawa Kaliny na Bałkany, gdzie zespół przebywał na festiwalu Balkan Folk Fest.
Wyjazd zespołu miał miejsce w terminie 14-25 sierpnia 2017 a festiwal odbywał się w tym roku już po raz 23 z tego 11 raz w Bułgarii.
Okolice Warny są doskonałym miejscem do organizacji festiwalu a sprzyja temu również okres wakacyjny, gdy na wybrzeżu przebywa wielu turystów, w tym z Polski. 
Bazą festiwalu był hotel Zora w Złotych Piaskach, do którego przyjechały zespoły i orkiestry z kilku krajów, także kilka zespołów z naszego kraju.
W kompleksie hotelowym znalazło się miejsce na przeprowadzenie prób przed koncertem ale także i dobre zaplecze rekreacyjne z basenem a w bliskiej odległości - piaszczysta plaża i nadmorski deptak z licznymi stoiskami, atrakcjami oraz restauracjami.
Główny koncert odbył się w Warnie w Centrum Festiwalowo-Kongresowym w pięknej klimatyzowanej sali koncertowej. W koncercie wystąpiły oprócz Kaliny zespoły z Serbii, Bułgarii a także orkiestry i chór z Polski. Koncert zakończył się wręczeniem upominków i dyplomów uczestniczącym zespołom oraz wspólnym, pamiątkowym zdjęciem wszystkich wykonawców na scenie. 
Korzystając z okazji pobytu w tak atrakcyjnym miejscu, zorganizowano również ciekawy program turystyczny: zwiedzanie unikalnego, skalnego Monastyru Aładża  pochodzącego z XI w., zwiedzanie Warny, w której są także i  polskie ślady, jak n.p. Muzeum Władysława Warneńczyka, wybudowane w miejscu słynnej bitwy z Turkami w 1444r., w której zginął polski król. Sporą atrakcją Warny jest między innymi piękny nadmorski park oraz delfinarium oferujące ciekawe pokazy umiejętności tych morskich ssaków.
W drodze powrotnej Kalina zwiedziła również Budapeszt - pięknie położoną nad Dunajem stolicę Węgier.
    Zakończenie wyjazdu festiwalowego nie oznacza jednak dla Kaliny dalszych wakacji, bowiem zespół już zaczął przygotowania do koncertu w dniu 23 września w Operze Wrocławskiej, kiedy to  odbędzie się X-Jubileuszowy Festiwal Tradycji Dolnego Śląska, na który ZPiT AWF KALINA został zaproszony przez Urząd Marszałkowski.
 
A.Sobera / foto: A.Doroba  

  Trojak     rzeszowiacy     DSC08898
 
  
       

    

 

  

Należymy do / member of:

  023838 cioff registered white 300dpi rgb cs3  pasf

Partnerzy/Partners:

ALMA MATER

images

zameczek 01

 Głównym mecenasem Zespołu Pieśni i Tańca KALINA jest  Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu-uczelnia, która po raz kolejny otrzymała tytuł Najlepsza Akademia Wychowania Fizycznego 2015. Siedzibą zespołu jest legendarny Zameczek, pięknie położony nad brzegami Odry.

Kontakt

"KALINA"
Zespół Pieśni i Tańca AWF Wrocław
Siedziba: "Zameczek" ul. Rzeźbiarska 4
51-629 Wrocław - Polska
Email: kalina@awf.wroc.pl
Telefon: 502-210-487, 71-347-3615