Za nami najkrótsza noc w ciągu całego roku, zwana nocą Kupały, a przez Kościół Katolicki i spopularyzowana później jako  Noc Świętojańska, obchodzona w podobnym terminie- w wigilię Św. Jana.
Noc Kupały od początku była świętem ognia wody oraz miłości i płodności (to właśnie Noc Kupały a nie napływowe Walentynki, wymyślone u nas głównie dla celów komercyjnych, była  naszym rodzimym świętem zakochanych ....)
    Co roku w okresie Nocy Świętojańskiej Zespół Pieśni i Tańca AWF “Kalina” bierze udział w licznych imprezach, prezentując program “wiankowy”  pokazujący ludowe tradycje i obrzędy, piosenki i tańce związane z tym świętem. W tym roku Kalina uczestniczyła w 2 festynach świętojańskich- w dn. 23 czerwca na stadionie wrocławskiego MOSiR Pilczyce, gdzie odbył się zorganizowany z rozmachem festyn zakończony ogromnym ogniskiem i pokazem fajerwerków. Zespół otrzymał również zaproszenie z GOKiS z Lubania, który w sobotę 24 czerwca  organizował również atrakcyjny festyn w malowniczym parku W Radostowie niedaleko Lubania.
Na obu festynach koncert naszego zespołu był punktem kulminacyjnym festynu a zaprezentowane przez Kalinę piosenki wiankowe, tańce śląskie, krakowskie, sądeckie i rzeszowskie były z aplauzem przyjmowane przez licznie zgromadzoną publiczność i uczestników festynów.      

Kupala-Radostow1 KupalaRadostow2

KupalaRadostow3  

KupalaRadostow4

 

   

Należymy do / member of:

  023838 cioff registered white 300dpi rgb cs3  pasf

Partnerzy/Partners:

ALMA MATER

images

zameczek 01

 Głównym mecenasem Zespołu Pieśni i Tańca KALINA jest  Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu-uczelnia, która po raz kolejny otrzymała tytuł Najlepsza Akademia Wychowania Fizycznego 2015. Siedzibą zespołu jest legendarny Zameczek, pięknie położony nad brzegami Odry.

Kontakt

"KALINA"
Zespół Pieśni i Tańca AWF Wrocław
Siedziba: "Zameczek" ul. Rzeźbiarska 4
51-629 Wrocław - Polska
Email: kalina@awf.wroc.pl
Telefon: 502-210-487, 71-347-3615