Debiuty2017W sobotni wieczór 7 stycznia komplet - prawie 250 widzów zjawił się we wrocławskim Teatrze PWST na Noworocznym Koncercie "Debiuty i Talenty", organizowanym przez ZPiT AWF "KALINA". Koncert pod hasłem „Debiuty i Talenty" ma już kilkuletnią tradycję. Pomysł jego organizacji zrodził się się z faktu, iż rodzinom, przyjaciołom i sympatykom członków zespołu trudno jest na co dzień zobaczyć i usłyszeć zespół „Kalina", gdyż koncertuje on głównie na imprezach zamkniętych lub festiwalach zagranicznych.

NaRatunek

Ponadto koncerty z tego cyklu są doskonałą okazją do debiutu scenicznego najmłodszych tancerzy, którzy dołączyli do zespołu zaledwie przed 3 miesiącami a już teraz mogą się pochwalić pierwszym scenicznym występem.
W programie koncertu znalazły się m.in najpiękniejsze polskie kolędy, tańce regionalne oraz piękne pokazy akrobatyki artystyczn
ej w wykonaniu związanych z zespołem Anny Sobera i Jakuba Wójcika. Na zakończenie koncertu wyróżniono 2 przedstawicielki Rady Zespołu poprzedniej kadencji, za duży wkład pracy w działalność zespołu. Wyróżnienia wręczył dr I. Cichy - Szef Biura Promocji Uczelni, w ramach którego działa obecnie zespół

W ślad za licznymi opiniami widzów - GRATULUJEMY ZESPOŁOWI UDANEGO KONCERTU a DEBIUTANTOM UDANEGO DEBIUTU!
Przy okazji koncertów z tego cyklu w okresie świąteczno-noworocznym, zespół realizuje też zazwyczaj cel charytatywny, wspierając fundację "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową". Za wsparcie Fundacja jak zwykle przekazała zespołowii serdeczne podziękowania.

fot. Andrzej Nowak

Pełen fotoreportaż