KALINA-HALASTULECIAUroczysty koncert z okazji 70-lecia Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu odbył się w sobote 22 października we Wrocławskiej Hali Stulecia.
Już od godz. 11.00 wrocławska Hala Stulecia wypełniła się zacnymi gośćmi, zaproszonymi na uroczyste posiedzenie Senatu, pracownikami oraz absolwentami AWF Wrocław.
Tuż po części oficjalnej rozpoczęła się oczekiwana przez wielu część artystyczna, w której wystąpił ZPiT AWF KALINA oraz grupa artystyczna Everest.
Zespół zaprezentował efekty wielotygodniowej pracy i przygotowań do koncertu: szlacheckiego mazura, krakowiaka, hopaka oraz suitę tańców spiskich. Koncert wspaniale poprowadziła para związanych z zespołem konferansjerów: Ewa Biela-Przysiężna- była tancerka Kaliny i studentka studiów doktoranckich oraz aktualny student AWF Dawid Kutryn, który prowadził już wiele koncertów zespołu.
Wśród widzów wielu było absolwentów - byłych członków zespołu a wszyscy bardzo żywo i ciepło przyjęli prezentowany program.
   Kalina była również widoczna na wieczornym balu absolwentów, gdzie nie tylko z wdziękiem witała przybywających gości ale również pieknie poprowadziła poloneza otwierającego wspaniały bal wielu pokoleń absolwentów Akademii Wychowania Fizycznego.