W piątek - 9 lutego b.r. miała miejsce 78. rocznica rozpoczęcia masowej deportacji Polaków na Syberię.
Z tej okazji odbyło się uroczyste spotkanie członków Wrocławskiego Oddziału Sybiraków w salli koncertowej Radia Wrocław.
"Kalina", dla której jednym z celów działalności jest pielęgnowannie  tradycji i pamięci narodowej, z wielką przyjemnością zaprezentowała
przybyłym Sybirakom jak i ich gościom tańce i przyśpiewki śląskie przybyłym gościom.
Serdecznie dziękujemy za zaproszenie.
Foto: Paweł Polar

Kalina-RadioWroclaw09-02

Rzadko "Kalina" ma okazję występować w gronie, gdzie wszyscy prawie uczestnicy  są .... przebrani w kostiumy ludowe. Kostiumy akcentujące folklor dosłownie całego świata- od Bawarii poprzez Afrykę az do Meksyku były motywem przewodnim balu karnawałowego w położonym k/ Zgorzelca pałacu Łagów. Uczestnicy balu karnawałowego Dolnośląskiej Izby Lekarskiej  pod hasłem raz na ludowo wykazali niezwykłą pomysłowość, prezentując stroje przywiezione z różnych zakątków świata.
Występ Kaliny był punktem kulminacyjnym balu i obejmował- wspólnego z uczestnikami balu poloneza, tańce śląskie, cieszyńskie oraz rzeszowskie.
Zabawa trwała do późnych godzin nocnych....
A.Sobera

Lagow26012018

WYSTĘP ODWOŁANY!

Od wielu już lat trwa dyskusja na temat terminu, do którego śpiewa się w kościołach kolędy. Oficjalne stanowisko Koscioła mówi, że okres bożonarodzeniowy trwa do pierwszej niedzieli po Trzech Królach, jedank dawne tradycje oraz ogromna ilość znanych powszechnie kolęd, powoduje, że w Polsce śpiewa się je aż do 2 lutego ( święto Matki Boskiej Gromnicznej). Tak więc ostatnia już  okazja do zaśpiewania kolęd nadarzy się w najbliższą niedzielę. Serdecznie zapraszamy na Mszę Świętą, podczas której będą mieli Państwo możliwość wysłuchania kolęd oraz pastorałek w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca AWF Wrocław "Kalina". Nabożeństwo odbędzie się 28.01.2018 r. (niedziela), o godzinie 12:00, w Kościele Bożego Ciała przy ul. Świdnickiej we Wrocławiu.

Zapraszamy do wspólnego kolędowania!
Koledowanie

Kolejny rok minął i kolejny raz już odbyło się tradycyjne spotkanie wigilijne dla pracowników AWF.
Kalina tradycyjnie zaśpiewała najpiękniejsze polskie kolędy. Złożyliśmy też życzenia władzom oraz pracownikom naszej Uczelni.
Wesołych Świąt !

WigilaAWF2017   WigiliaAWF2017-1

Więcej foto : http://awf.wroc.pl/pl/gallery/album/964/Spotkanie_wigiline_pracownikow_Uczelni
ideoclip: https://youtu.be/AMibiG2Qah4

kalina1-page-001

KALINA-HALASTULECIAUroczysty koncert z okazji 70-lecia Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu odbył się w sobote 22 października we Wrocławskiej Hali Stulecia.
Już od godz. 11.00 wrocławska Hala Stulecia wypełniła się zacnymi gośćmi, zaproszonymi na uroczyste posiedzenie Senatu, pracownikami oraz absolwentami AWF Wrocław.
Tuż po części oficjalnej rozpoczęła się oczekiwana przez wielu część artystyczna, w której wystąpił ZPiT AWF KALINA oraz grupa artystyczna Everest.
Zespół zaprezentował efekty wielotygodniowej pracy i przygotowań do koncertu: szlacheckiego mazura, krakowiaka, hopaka oraz suitę tańców spiskich. Koncert wspaniale poprowadziła para związanych z zespołem konferansjerów: Ewa Biela-Przysiężna- była tancerka Kaliny i studentka studiów doktoranckich oraz aktualny student AWF Dawid Kutryn, który prowadził już wiele koncertów zespołu.
Wśród widzów wielu było absolwentów - byłych członków zespołu a wszyscy bardzo żywo i ciepło przyjęli prezentowany program.
   Kalina była również widoczna na wieczornym balu absolwentów, gdzie nie tylko z wdziękiem witała przybywających gości ale również pieknie poprowadziła poloneza otwierającego wspaniały bal wielu pokoleń absolwentów Akademii Wychowania Fizycznego.