Majowka2017OlaiHankaW sobotnie popołudnie 20 maja b.r. "Kalina" gościła na Turystycznej majówce na ul. Świdnickiej.
ZPiT AWF Kalina tradycyjnie wystepuje w czasie tej imprezy dla licznie odwiedzających Najówkę mieszkańców Wrocławia oraz przyjezdnych turystów Tym razem występ miał wymiar międzynarodowy, gdyż występujący przed nami bułgarski zespół Balkan Folk zaprosił Kalinę do tradycyjnego "Horo....". Wystepy- zarówno Bułgarów jak i Kaliny przyciągnęły licznych widzów, którzy oklaskiwali tańce śląskie, rzeszowskie oraz krakowiaka.

arequipa-danza-del-wititi-cami t1RLlh9-jpg 976x0Atrakcyjnie zapowiada się letni sezon koncertowy dla zespołu KALINA.
Pojawiły się liczne możliwości zaproszenia zespołu w letnich międzynarodowych festiwalach folkloru w kilku krajach: Tajwanie, Peru, Portugalii, Grecji oraz Bułgarii.
Zazwyczaj jednak najbardziej atrakcyjne propozycje są niestety najtrudniejsze w realizacji, gdyż sama podróż do takich krajów jak Peru czy Tajwan stanowi spore wyzwanie, przede wszystkim finansowe i organizacyjne. Trzeba pamiętać nie tylko o kosztach i grupowej rezerwacji biletów lotniczych, które pokrywają sami członkowie zespołu ale i o transporcie sporej przecież garderoby zespołu. Dodatkowym problemem są limity wagi i rozmiarów bagażu, co stanowi dla zespołu dodatkową trudność, ponieważ pojemniki- kosze, w których Kalina zazwyczaj przewozi swoje kostiumy są często za duże aby je transportować tą samą drogą, co walizki innych podróżnych.
Tak, czy inaczej wybór dla zespołu jest niezwykle trudny- czy postawić na dalekie kraje i związane z tym trudności? Czy też postawić na nasz kontynent i dużo łatwiejsze warunki organizacji wyjazdu, co zresztą wiąże się również z mniejszymi kosztami.....

c.d.n.

Debiuty2017W sobotni wieczór 7 stycznia komplet - prawie 250 widzów zjawił się we wrocławskim Teatrze PWST na Noworocznym Koncercie "Debiuty i Talenty", organizowanym przez ZPiT AWF "KALINA". Koncert pod hasłem „Debiuty i Talenty" ma już kilkuletnią tradycję. Pomysł jego organizacji zrodził się się z faktu, iż rodzinom, przyjaciołom i sympatykom członków zespołu trudno jest na co dzień zobaczyć i usłyszeć zespół „Kalina", gdyż koncertuje on głównie na imprezach zamkniętych lub festiwalach zagranicznych.

NaRatunek

Ponadto koncerty z tego cyklu są doskonałą okazją do debiutu scenicznego najmłodszych tancerzy, którzy dołączyli do zespołu zaledwie przed 3 miesiącami a już teraz mogą się pochwalić pierwszym scenicznym występem.
W programie koncertu znalazły się m.in najpiękniejsze polskie kolędy, tańce regionalne oraz piękne pokazy akrobatyki artystyczn
ej w wykonaniu związanych z zespołem Anny Sobera i Jakuba Wójcika. Na zakończenie koncertu wyróżniono 2 przedstawicielki Rady Zespołu poprzedniej kadencji, za duży wkład pracy w działalność zespołu. Wyróżnienia wręczył dr I. Cichy - Szef Biura Promocji Uczelni, w ramach którego działa obecnie zespół

W ślad za licznymi opiniami widzów - GRATULUJEMY ZESPOŁOWI UDANEGO KONCERTU a DEBIUTANTOM UDANEGO DEBIUTU!
Przy okazji koncertów z tego cyklu w okresie świąteczno-noworocznym, zespół realizuje też zazwyczaj cel charytatywny, wspierając fundację "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową". Za wsparcie Fundacja jak zwykle przekazała zespołowii serdeczne podziękowania.

fot. Andrzej Nowak

Pełen fotoreportaż

Już po raz kolejny ZPiT AWF KALINA organizuje 7 stycznia o 18.30 w Teatrze PWST koncert pod hasłem "Debiuty i Talenty". Tym razem koncert ma charakter noworoczny, odbywa się bnowiem już po Nowym Roku. W programie znajdą się więc oprócz tradycyjnych układów wokalno-tanecznych, również najpiękniejsze polskie kolędy oraz pokazy talentów akrobacji artstycznej w wykonaniu członków zespołu. Ogromne powodzenie koncertów tego cyklu powoduje, że dostepnych jest bardzo niewiele wejściówek.
Informacje pod nr telefonu 792 893882 lub u Kierownika Zespołu 502 210487.

Kalina - zaproszeniePanorama-page-001

KALINA-HALASTULECIAUroczysty koncert z okazji 70-lecia Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu odbył się w sobote 22 października we Wrocławskiej Hali Stulecia.
Już od godz. 11.00 wrocławska Hala Stulecia wypełniła się zacnymi gośćmi, zaproszonymi na uroczyste posiedzenie Senatu, pracownikami oraz absolwentami AWF Wrocław.
Tuż po części oficjalnej rozpoczęła się oczekiwana przez wielu część artystyczna, w której wystąpił ZPiT AWF KALINA oraz grupa artystyczna Everest.
Zespół zaprezentował efekty wielotygodniowej pracy i przygotowań do koncertu: szlacheckiego mazura, krakowiaka, hopaka oraz suitę tańców spiskich. Koncert wspaniale poprowadziła para związanych z zespołem konferansjerów: Ewa Biela-Przysiężna- była tancerka Kaliny i studentka studiów doktoranckich oraz aktualny student AWF Dawid Kutryn, który prowadził już wiele koncertów zespołu.
Wśród widzów wielu było absolwentów - byłych członków zespołu a wszyscy bardzo żywo i ciepło przyjęli prezentowany program.
   Kalina była również widoczna na wieczornym balu absolwentów, gdzie nie tylko z wdziękiem witała przybywających gości ale również pieknie poprowadziła poloneza otwierającego wspaniały bal wielu pokoleń absolwentów Akademii Wychowania Fizycznego.

KoncertKalina22.10-2016