II Akademicki Tygiel Artystyczny, który odbył się w czwartkowe popołudnie w budynku P4 był miejscem prezentacji ok. 40 uzdolnionych artystycznie studentów i pracowników AWF. Na co dzień nie zdajemy sobie sprawy ile talentów i szczególnych uzdolnień drzemie w ludziach obok nas....
   Niewątpliwie jasnym i kolorowym punktem tych prezentacji była KALINA, co potwierdza poniższy fotoreportaż organizatora i Pełnomocnika Rektora d.s. Studentów Uzdolnionych Artystycznie- dr-a H.Nawary: http://awf.wroc.pl/…/…/1017/II_Akademicki_Tygiel_Artystyczny

Tygiel7-07-1

 

 

 

 

 

 

 

Sobota 26 maja 2018 była dla Kaliny bardzo intensywna - zespół wystąpił bowiem na Polach Marsowych w ramach kolejnej edycji imprezy "Przewietrz się na Olimpijskim", a po południu miało miejsce inne ważne, zespołowe wydarzenie- sakramentalne"TAK!" powiedziała sobie w Jelczu-Laskowicach kolejna zespołowa para :Ula LItmanowska i Karol Kuś. To już ponad 30 zespołowych par w Kalinie ! 
foto: FEJL 
więcej foto:
A.Nowak  
http://awf.wroc.pl/pl/gallery/album/1012/Przewietrz_sie_na_Olimpijskim  
H.Nawara http://awf.wroc.pl/pl/gallery/album/1011/Przewietrz_sie_na_Olimpijskim 

2Olimpijski26-05  Olimpijski26-05

Ślub-foto:P.Polar

1SLUBKarol-Ula26-05   SLUBKarol-Ula26-05

 

 

 

 

 

 

Już po raz trzeci zespół  Kalina wystąpił na Turnieju Kowali w Legnicy.
To impreza, która ma długa tradycję, gdyż odbywa się w Parku Miejskim w Legnicy już po raz XIX.
Kowalstwo, to rzemiosło ( a w tym przypadku-sztuka), które ściśle wiąże się z polską wsią, bo przecież trudno sobie wyobrazić dawną wieś bez kowala... 
Również i w wielu piosenkach ludowych z naszego repertuaru można odnależć kowala lub "kowaliczka" ...
W swoim występie Kalina zaprezentowała tańce sądeckie, śląskie oraz opoczyńskie. 

A.S. / Foto: e-legnickie.pl

turniej-kowali-fot-mariusz-kwapis20-05

 

 

 

 

 

   

Początek kwietnia przyniósł nowe wyzwania.... Ostatni raz Kalina była w radiowym studio nagran ponad 10 lat temu. Repertuar ulega jednak poszerzeniu i w celu rejestracji nowych pozycji repertuaru wokalnego zespół pojawił się w nowoczenym studio nagraniowym Uniq Sound Studio. Jest ono obecnie jednym z najlepszych we Wrocławiu i posiada nowoczesne i bardzo drogie, profesjonalne wyposażenie i reżyserkę. Dla wykonawców są natomiast doskonałe warunki zarówno do pracy jak krótkiego odpoczynku między sesjami. 
W czasie ponad 3 godzinnej, pracowitej sesji zespół nagrał 6 utworów z towarzyszeniem kapeli, które będą materiałem wyjściowym do kolejnej płyty zespołu, której wydanie planowane jest z okazji XXXV-lecia działalności artystycznej zespołu.

Studio1   studio3   studio2

 

 

 

 

 

 

Wszystkim byłym i obecnym członkom zespołu, współpracownikom i sympatykom ZPiT AWF "KALINA" 
życzymy zdrowych, wesołych i pełnych naszych pięknych tradycji Świąt Wielkanocnych ! 

zyczeniaWLKNOC2018

 

 

 

Bardo Śl. znane jest nie tylko w naszym regionie jako ośrodek kultu maryjnego. Skupia on się wokół  Bazyliki, w której przechowywana jest  figurka Matki Boskiej, która liczy sobie około tysiąca lat i jest jedną z najstarszych rzeźb religijnych w Polsce.
Niedziela Palmowa 25 marca b.r w  Bardzie obfitowała w wiele atrakcji. Już po raz 12 odbywał się tutaj Jarmark Wielkanocny z występami artystycznymi, w których wziął udział Zespół Pieśni i Tańca AWF Kalina.     
W programie znalazł się m.in. pochód-procesja upamiętniająca wjazd Jezusa do Jerozolimy na osiołku, uroczysta msza święta, konkursy palm, pisanek i potraw wielkanocnych. Atrakcyjne stoiska z tradycyjnymi ozdobami i kulinarnymi produktami świątecznymi ściągnęły tłumy odwiedzających. 
Kalina zaśpiewała kilka pieśni wielkopostnych w czasie mszy w bazylice - m.in. pieśń Per Crucem Tuam, której możecie posłuchać tu: https://www.youtube.com/watch?v=1bNvHZkGYwI
Po mszy zespół wystąpił na placu przed bazyliką dla licznie zebranej publiczności w tańcach śląskich, cieszyńskich, opoczyńskich i sądeckich . 

Foto: Gmina Bardo, Więcej foto- Expres Miejski: http://zabkowice.express-miejski.pl/galeria/13499

Bardo1 Bardo3 Bardo4

 

 

 

 

Należymy do / member of:

  023838 cioff registered white 300dpi rgb cs3  pasf

Partnerzy/Partners:

ALMA MATER

images

zameczek 01

 Głównym mecenasem Zespołu Pieśni i Tańca KALINA jest  Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu-uczelnia, która po raz kolejny otrzymała tytuł Najlepsza Akademia Wychowania Fizycznego 2015. Siedzibą zespołu jest legendarny Zameczek, pięknie położony nad brzegami Odry.

Kontakt

"KALINA"
Zespół Pieśni i Tańca AWF Wrocław
Siedziba: "Zameczek" ul. Rzeźbiarska 4
51-629 Wrocław - Polska
Email: kalina@awf.wroc.pl
Telefon: 502-210-487, 71-347-3615